Malatya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malatya ve Malatyalıların Forumu

Akiza Eğitim Akiza Eğitim

Üniversitelilerin en keyifli sınıfı

dilkolik

Üniversitelilerin en keyifli sınıfı Empty Üniversitelilerin en keyifli sınıfı

Mesaj  dilkolik Çarş. Haz. 09, 2010 10:58 pm

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde açılan botanik bahçesi şeklindeki amfide öğrenciler ders işlerken, hoş vakit geçiriyor.

İnönü Üniversitesi(İÜ) Turgut Özal Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, yaptığı açıklamada, fakülte binasında yenileme çalışmaları yaptıklarını ifade ederek, içinde botanik bahçesi, kafeterya, kütüphane ve derslikleriyle, adeta 5 yıldız konforundaki amfileriyle en iyi şekilde eğitim vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Özdemir, şunları kaydetti:

''Öğrencilerin konforu ve derslerinde başarılı olması için her türlü ayrıntının düşünüldüğü amfi binamızı hizmete soktuk. Türkiye'de ilk defa, içerisinde botanik olan amfimizle öğrencilerimizin alt yapısını hazırlayacağız. 200'er kişilik 4 amfi sınıfı, kütüphane, okuma salonu ve bir kafeterya ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarını temiz ve rahat şekilde karşılamalarını istedik.''

Tıp fakültesinin zor bir bölüm olduğuna değinen Özdemir, ''Öğrencilerimizin başarılı bir doktor olabilmesi için bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Böyle ortamlar öğrencilerin çalışma azmini artırıyor. Dolayısıyla başarı kendiliğinden geliyor. Tüm bu çalışmalar merkezimizin tercih edilmesini sağlıyor'' diye konuştu.

AA

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 6:41 pm