Malatya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malatya ve Malatyalıların Forumu

Akiza Eğitim Akiza Eğitim

YGS Malatya'da olaysız bir şekilde sonuçlandı

Admin
    Admin

YGS Malatya'da olaysız bir şekilde sonuçlandı Empty YGS Malatya'da olaysız bir şekilde sonuçlandı

Mesaj  Admin Paz Nis. 11, 2010 5:05 pm

Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS) Malatya'da olaysız bir şekilde sonuçlandı.

Malatya Havaalanı'nda çalışan 5 çocuk babası Hüseyin Ataş da imtihana girenler arasındaydı. Ataş, "44 yaşındayım. Kültür seviyemi biraz daha yükseltmek için elimden ne geliyorsa yapıyorum. Çocuklarım lisede okuyor" dedi. Malatya Lisesi'nde sınava giren Ataş, sınavdan dolayı heyecanlı olduğunu ifade ederek, sonucun iyi olması temennisinde bulundu.

Sınavların yapıldığı okulların duvar dibinde ya da bahçelerinde çok sayıda öğrenci annesi Kur'an-ı Kerim ya da dua kitapları okudu. Anneler, çocuklarını başarılı olması için dua okuduklarını söylediler.

Sınav giriş kimliğini kaybedenlere ise polis ekipleri servis hizmeti yaparak, öğrencilerin bir an önce sınava girmesi sağlandı. Polis ekipleri, giriş kimliğini kaybedenlerin yakınlarını ÖSYM İl Temsilciliği'ne götürerek, öğrencilerin sınava girmesini sağladı.

Malatya'da bazı okullarda rahatsızlanan öğrencilere 112 acil servis ambulansları anında müdahalede bulundu.

Malatya Güncel

Forum Saati C.tesi Mayıs 11, 2024 12:36 pm