Malatya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malatya ve Malatyalıların Forumu

Akiza Eğitim Akiza Eğitim

Web sitesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler - Yapılması ve yapılmaması gerekenler.

dilkolik

Web sitesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler - Yapılması ve yapılmaması gerekenler. Empty Web sitesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler - Yapılması ve yapılmaması gerekenler.

Mesaj  dilkolik Perş. Nis. 08, 2010 10:24 am

1. Öncelikle tasarımın sade olmasına ve kullanıcıyı yormamasına özen gösterin. Bazıları her gördüğü şeyi sayfasına eklemeye çalışır. Oysaki kullanıcılar sizin sevdiğiniz şeyleri sevmeyebilirler. Bu tür şeylerin ikinci bir zararı sayfayı yavaşlatmasıdır. Sade bir görünüm her zaman daha iyidir.

2. Bir de örneğin ben web sayfalarını gezerken son zamanlarda yaygın olan ve beni de dahil bir çok kullanıcıyı rahatsız eden bir durumla karşılaşıyorum. Web sayfalarının açılışında çalan otomatik müzikler. Web master arkadaşlar sayfalarının açılışına otomatik müzik koyuyorlar. Sanıyorlar ki kendileri o müziği seviyor diye herkes seviyor. Sayfanızın ziyaretçileri müzik dinlemek isterse zaten winampı açıp dinlerler. Öyle birşey yapıyorsanız bile kapalı olsun, ziyaretçi istediği zaman açsın o özelliği, yok eğer öyle bir özellik olmuyorsa o zaman sayfanıza koymayın derim ben. Ben öyle sayfalarla karşılaştığım zaman sayfa ne kadar lazım olursa olsun bana direk kapatıyorum. Günümüzde artık web radyolarının bile rağbet görmediği bir ortamda tutup siteye otomatik çalan müzik koymak uygun olmasa gerek.

3. Özellikle iyi olduğunuz bir konuda web sayfası açmaya çalışın. Genel konular hakkında ve herşeyden bir parça olan sayfalarla hem uğraşması hem de onlara üye çekmesi zordur.

4. Günümüzde internet biraz web sayfası çöplüğüne dönmüş durumdadır. Binbir umutla açılan ancak daha sonra kapanan çok sayfa vardır. Çünkü web sayfası yapmak oldukça kolaylaşmıştır. Gerçekten uğraşacaksanız ve yılmadan usanmadan emek verecekseniz bir sayfa açın. Burada şunu diyebilirsiniz. Peki siz neden bu sayfayı açtınız? Bizim üye çekmek yada bu sayfayı çok popüler yapmak gibi bir amacımız yok. Sadece buradan web sayfası yapanlara yardımcı olmak, onları ara sıra bilgilendirmek gibi bir amacımız var. Bu yüzden web sayfası açarken herşeyi göz önünde bulundurun.

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 6:16 am