Malatya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malatya ve Malatyalıların Forumu

Akiza Eğitim Akiza Eğitim

Kentsel Dönüşüm Hukuk Bürosu

dilokullari1

Kentsel Dönüşüm Hukuk Bürosu Empty Kentsel Dönüşüm Hukuk Bürosu

Mesaj  dilokullari1 Cuma Haz. 19, 2015 8:41 pm

Günümüz yaşantının önde gelmekte olan gündem konularının kentsel dönüşüm projelerinde sıkıntı yaşamakta olanlara alternatif çözüm destek süreçlerinde kentsel dönüşüm danışmanlık büroları yeni açılarak hizmetler vermeye başlamışlardır. Yaşanmakta olan haksızlıklara karşı mağdur kişilerin haklarını almalarında yardımcı olan inşaat hukuku avukat mağdur oldukları durumlarını ortadan kaldırmaktadırlar.

Kentsel dönüşüm süresinde eskiyen site ve binaların yenilenmesi durumlarında; bina ve site idarelerine, daire sahiplerine ve inşaat/yatırım şirketlerine danışmanlık yapmak bunun gibi yerlerin uzmanlık alanlarından biridir. Eskimiş site ve binaların yeni inşaa süresi; İmar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İdare Hukuku veya Sözleşmeler Hukuku tarzı birçok değişik hukuk malumatı vermektedir. Bunun gibi bürolar yüksek okul hocaları ve dalında uzman avukatlar ile aşağıdaki konularla alakalı destek vermektedir.

İnşaat ve Yatırım firmaları/Bina ve Site yönetimleri alakalı yapılan anlaşmalar doğrultusunda; kat karşılığı inşaat anlaşması, gelir paylaşımlı inşaat sözleşmesi, beraber firma kurulması tarzı sözleşme ve iş modelini oluşturmak,

Konsept ve ana proje seçme anlarını istenilen hukuki yardımları yapmak,

Yapım söz konusu doğrultusunda anlaşmayı yenilemek,

İmar anı alındıktan sonra binanın hafriyat sürecinin sözleşmelere uyacak şekilde olarak yapılması sürecini izleyip, yasal yardımda bulunmak,

Daire alanı tapu belgeleri bakımından yasal danışmanlık yapmak,

Alan düzeni yapımı sürecinde, sözleşmeye uyum sağlama hakkında hukuki destekte bulunma,

Daire sahipliğinde tapularının alınabilmesi süresinde hukuki destekte bulunma,

Süre içinde yatırım/yapım firmasına/Site Yönetim Kuruluna ve apartman yönetimine inşaat ve yatırım açısından yazılı ve sözlü olarak danışmanlık yapmak.

Hukuki sürenin yönetimi için sahipler arasındaki toplantılara katılmak ve önerilerde bulunmak

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 10:49 am